Andone: "Cu 6 milioane de euro pentru transferuri, as lua titlul!"

Sursa foto: Prosport

Ioan Andone a declarat, dupa remiza obtinuta la Brasov, scor 1-1, ca, daca ar avea sase milioane de euro pentru transferuri, ar castiga viitoarea editie a campionatului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

"Rezultat echitabil, chiar daca am egalat in minutele de prelungire. Din pacate, arbitrul a stricat jocul, l-a scapat din mana. Trebuia sa dea al doilea cartonas galben la mai multi jucatori, si de la noi, si de la ei, si sa-i potoleasca. Fotbalul e un sport barbatesc, dar trebuie sa simti si cand sa-i taxezi pe jucatori, si cand nu. A fost un meci tensionat, cu multe atacuri peste limita regulamentului.

Brasovul a reusit sa conduca impotriva cursului jocului. Am inscris dupa mai multe ocazii ratate. Din pacate, suntem la mana TAS, pentru a sti daca prindem sau nu Liga Europa. Eu am venit pentru 10 etape si sunt destul de departe de obiectiv. Daca mi se ofera un lot de 33 de jucatori, pot sa ma bat la campionat, iar daca as avea sase milioane de euro pentru transferuri, chiar l-as castiga", a spus Andone.

Echipa Rapid Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat duminica, in deplasare, cu formatia FC Brasov, in cadrul etapei a XXXIII-a a Ligii I.

SONDAJ

Cine se va impune in finala UEFA Champions League?

• alte articole similare
  • Dinamo Bucuresti - Astra Ploiesti, 3-3! Dinamo Bucuresti - Astra Ploiesti, 3-3!

Dinamo Bucuresti a remizat duminica, pe teren propriu, cu echipa Astra Ploiesti, scor 3-3, intr-o partida contand pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I.

• FC Brasov - Rapid: 1-1! FC Brasov - Rapid: 1-1!

• Gloria Bistrita - Politehnica Iasi, scor 5-0! Gloria Bistrita - Politehnica Iasi, scor 5-0!

Echipa Gloria Bistrita a invins, duminica, pe teren propriu, formatia Politehnica Iasi, scor 5-0 (3-0), intr-un meci contand pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I.